Про причини появи м'язових спазмів - читайте у матеріалі.
Спазми м'язів
Фізичні навантаження
Фізична перенапруга здатна викликати дисбаланс електролітів через рясне потовиділення. Втрата електроліту в м’язових волокнах змушує їх скорочуватися, сприяючи характерному відчуттю у м’язах.
Недосип
Хімічні речовини мозку (нейротрансмітери) забезпечують передачу інформації від мозку до нервів, які контролюють скорочення м’язів. Відсутність сну може вплинути на роботу рецепторів нейротрансмітерів, у результаті контроль над м’язовими скороченнями слабшає. Дуже часто при нестачі сну виникають м’язові спазми повік.
Кофеїн
Вживання занадто великої кількості кави, чаю або енергетичних напоїв, що містять кофеїн, теж може призвести до появи м’язових посмикувань, спазмів. Кофеїн є стимулятором, коли в організмі людини його накопичується занадто багато, він може стимулювати м’язові скорочення практично у будь-якій частині тіла.
Дефіцит кальцію
Тіло людини фізіологічно потребує кальцію для підтримки правильної роботи м’язів. Його нестача (гіпокаліємія) є поширеною причиною спазмів м’язів.
Дефіцит магнію
Магній також відіграє важливу роль у здійсненні здорових функцій нервів та м’язів – цей мікроелемент допомагає транспортувати через клітинні мембрани кальцію. Його недолік може провокувати спазми м’язів практично в будь-якому місці тіла, включаючи серце.
Ліки
Прийом деяких ліків призводить до мимовільного скорочення м’язів – ця реакція може виникати як побічний ефект чи зумовлюватись взаємодією з іншими ліками.
Крім цього, посмикування м’язів можуть бути наслідком зневоднення, занепокоєння та стресу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки