Якщо не лікувати, хвороба може призвести до довгострокового ушкодження серця.
Багато проблем із серцем можуть бути пов'язані зі звичками способу життя, з неправильним харчуванням, відсутністю фізичних вправ та курінням, які пов'язані з такими факторами ризику, як високий рівень холестерину та атеросклероз.
Однак є одне захворювання, яке вражає серце, яке ми не можемо контролювати. Міокардит викликає запалення серцевого м'яза і зазвичай викликається інфекцією в організмі, такою як застуда, грип або навіть Covid. Хоча багато пацієнтів повністю одужують, це також може призвести до рубцювання та пошкодження органу.
Міокардит може розвинутись раптово, може бути рецидивуючим або тривалим (хронічним). Більшість людей одужують без тривалих наслідків. Але в окремих випадках, якщо запалення сильне, міокардит може залишити рубець на серцевому м'язі. Це пошкодження означає, що серцю доводиться працювати старанніше, щоб перекачувати кров та кисень по всьому тілу. У деяких випадках це може призвести до того, що серцевий м'яз побільшає і з часом послабшає.
8 симптомів міокардиту:
1. Біль чи дискомфорт у грудях.
2. Задишка у стані спокою або за активності, або у певних положеннях, наприклад лежачи.
3. Незвичайна втома.
4. Серцебиття (ніби ваше серце тремтить, частішає або стукає).
5. Нерегулярне серцебиття.
6. Відчуття запаморочення чи непритомності.
7. Грипоподібні симптоми, такі як висока температура, головний біль, ломота в тілі, біль у суглобах або біль у горлі.
8. Набряк рук, ніг, кісточок або стоп.
Рання діагностика та лікування можуть допомогти вам почуватися краще та знизити ризик довгострокових ускладнень міокардиту.