У рідкісних випадках хвороба протікає безсимптомно, проте часто гастрит все ж дає про себе знати. Ознаками захворювання, яке може бути як гострим, так і хронічним, є ранкова нудота і блювання, відрижка, печія, здуття живота, розлади стільця - запори або проноси, неприємний смак у роті. Всі ці симптоми можуть з'являтися по одному, та найчастіше до них додається біль вгорі живота, який приходить або до, або після їжі, в залежності від кислотності, яка при гастриті може бути підвищеною або зниженою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому виникає цистит у чоловіківНепрямими симптомами хвороби можуть вважатися: неправильне харчування, постійне куріння, тривале вживання аспірину, саліцилатів, проносних засобів, сульфаніламідів, а також радіаційне опромінення, нервові перенапруження, інфекції порожнини рота, спадкові захворювання шлунково-кишкового тракту. У подібних випадках не зайвим буде зайнятися профілактикою та пройти обстеження на виявлення гастриту. Як правило, лікар призначає здати аналізи крові і калу на виявлення бактерії Helicobacter pylori і антитіл до неї, а також фіброгастродуоденоскопію, скорочено ФГДС - діагностичне дослідження стравоходу з допомогою зонда.
В обов'язковому порядку потрібно звертатися до терапевта або гастроентеролога при високій температурі, ріжучих болях у верхній третині живота, безперервній блювоті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що зцілює вашу печінку