Розрізняють два види посивіння: рання сивина (починається приблизно у віці 20 років)- вікова сивина (починається приблизно у віці 35 років).
До 25 років передчасною сивиною зачіпається приблизно 25% всього населення. Іноді перші сиве волосся можна помітити вже в 15 років. Причому цікаво, що в міру старіння організму, пігментні клітини часто активізують виробництво пігменту, тому буває, що незадовго до відмирання пігментних клітин волосся може на деякий час потемніти.
Однією з найбільш поширених причин, за якими відбувається передчасне припинення діяльності меланоцитів, є захворювання, які впливають на гіпофіз, послаблюють забарвлення волосся, також, як і перебої з виробництвом гормонів в яєчниках або яєчках. Спровокувати порушення функціонування меланоцитів може також діабет або сильне виснаження. Передчасна сивина може бути пов'язана зі збільшенням ризику різних серцевих захворювань. Існує припущення, що при злоякісній анемії недолік вітаміну В12 негативно позначається на діяльності меланоцитів, тому і з'являються сиве волосся.
При посивінні зміна кольору відбувається поступово, а не одномоментно в повному обсязі. У разі вікового посивіння у чоловіків, сивина поширюється на всю голову, від скронь і маківки. Люди з темним волоссям починають сивіти раніше світловолосих. Негроїди сивіють пізніше європеоїдів, а монголоїди - ще пізніше. Якщо почалося вікове посивіння у здорової людини, то процес зупинити вже неможливо.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи шкідливі для організму 3D технології