Так званий "поганий" холестерин може сприяти утворенню в судинах бляшок, котрі дуже шкодять здоров'я.
статини
Атеросклеротична бляшка формується повільно протягом багатьох років. Людина з початковим атеросклерозом нічого не відчуває, проте хвороба прогресує. У спочатку здоровій судині відбувається відкладення ліпідів під ендотелієм, розмір бляшки поступово збільшується, просвіт артерії звужується. Звуження судини, що живить серце, більш ніж на 50% може призводити до порушення кровотоку, що проявляється у вигляді болю за грудиною, яка давить або стискає. На поверхні бляшки можуть виникати мікроушкодження, що призводять до її розриву, утворення тромбу та повної закупорки судини, що може призвести до розвитку інфаркту або інсульту.
Статини – це група препаратів, що знижують рівень загального холестерину та ліпопротеїнів низької щільності (поганого холестерину) у крові. Ці лікарські препарати займають основне місце для лікування атеросклерозу, оскільки ефективно знижують ризик можливих серцево-судинних подій.
Дія статинів:
1. Блокують синтез холестерину у печінці, тим самим уповільнюють прогресування атеросклерозу; 2. Підтримують бляшки у стабільному стані, не даючи їм травмуватися та розпадатися; 3. Зменшують запальні процеси.
Але перед тим, як приймати ці препарати, зверніться до лікаря.