Гранат і смачний як фрукт, і корисний як рослина з цілющими властивостями. Ось кілька прикладів практичного застосування граната-лікаря.
Розведеним соком граната лікують опіки. Спочатку змочують уражену поверхню, потім присипають сухим порошком, приготованим з перегородок, оточуючих насіння граната. Утворюється захисна кірка, під якою загоєння опіку йде швидше.
При хронічному кашлі допомагає напій за таким рецептом. Залити 1 ст. ложку шкірки граната 1 склянкою окропу. Настоюйте під кришкою до тих пір, поки вода не придбає рожевий колір. Пийте по 1 склянці теплого настою в день.
Відвар з кори гранатового дерева - глистогінний засіб. Готується він так. В 2-х склянках води 30 хвилин прокип'ятіть 1 ч.л. подрібненої кори. Настоюйте 2:00. Дітям від 5 років і старше давайте розбавлений водою відвар до прийому їжі (до 1 столової ложки в 1/4 склянки теплої води). Для дорослих доза - в 2 рази більше.
Гранат, на жаль, корисний не всім. Його смачний кисло-солодкий сік в більшості випадків протипоказаний при гастриті з кислотністю шлункового соку вище норми, при виразковій хворобі шлунка. Небезпечне передозування компонентами настоїв, відварів з шкірки фрукта, кори і коренів дерева: інтоксикація призводить до судом, запаморочення, порушення зору, загальної слабкості, нудоти і блювоти. При вживанні граната як ліки порадьтеся з лікарем.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 6 корисних властивостей меду