При помірному зневодненні людини необхідно покласти в ліжко в прохолодній кімнаті і поїти водою через соломинку або маленькими ковтками, так ефективніше досягається відновлення необхідної концентрації води в організмі. Якщо немає можливості помістити в кімнаті з кондиціонером, то покладіть людину в тінь. Оберніть тіло мокрим простирадлом або обливайте тіло прохолодною водою.
Приготуйте розчин, на один літр води покладіть чайну ложку цукру, три чверті чайної ложки солі, півсклянки апельсинового соку. Дуже важливо заповнити втрату не тільки води, але і солей, калію, натрію. Цукор необхідний для поліпшення поглинання води і солі.
Можна скористатися для відновлення сольового і водного балансу напоями для спортсменів або придбати спеціальні електроліти в аптеці. Заморожені соки або вода з льодом також добре охолодять організм.
Зберігайте легку дієту, поки не пройдуть всі ознаки зневоднення. Вживайте продукти, що містять натрій і калій. Це помідори, зелені овочі, родзинки, горіхи, банани, картопля, цитрусові. Найкраще підходять овочеві бульйони. Випивайте до двох літрів води щодня. Споживання алкоголю, чаю, кави, газованих напоїв не допускайте.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як привчити себе пити достатньо водиЯкщо ознаки зневоднення зберігаються дуже довго, то слід звернутися до лікаря. Він може встановити причину дегідратації, і, якщо людина через блювання не може пити воду, то відновити водний баланс введенням електролітів через вену.
Необхідно щодня вживати 35 мілілітрів рідини на кожен кілограм ваги. Якщо ви важите 60 кілограмів, то повинні випивати 2,1 літра в день, включаючи супи, чаї та ін. Якщо ви працюєте фізично і при підвищеній температурі, то обсяги рідини повинні бути збільшені.
Випивайте склянку чистої води після пробудження, за півгодини перед їжею і через 1,5 години після прийняття їжі. Випивайте воду не поспішаючи, маленькими ковтками. Якщо ви почнете регулярно і в достатніх кількостях пити, то тіло буде вчасно реєструвати її брак, і ви почнете відчувати спрагу.