"Щось я набрякають, - часто чуємо ми скарги друзів і родичів, а то й самі любимо поскаржитися на таку напасть. - Це, напевно, тому, що на ніч випив (-а) чашку води".
Пояснення знаходяться й інші, і ми самі собі "прописуємо" лікування: від сечогінних чаїв до "ниркових" таблеток. Однак, якщо не відправитися до лікаря, не здати аналізи, не пройти необхідні дослідження, закінчитися все це може дуже сумно. Хіба ви хочете стати інвалідом? І це ще, якщо пощастить! Адже симптоми, які описані вище, можуть свідчити про серйозні проблеми і з обміном речовин, і з серцево-судинною системою, привести до гіпертонії, серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця, інфарктів і інсультів. І найдивніше, що нирки тут можуть бути абсолютно ні при чому.
КТ, МРТ, УЗД, рентген: які бувають дослідження і навіщо вони потрібні
Якщо ви все-таки набралися відваги і побували у лікаря, а він рекомендував вам ще якісь обстеження і тести, не ігноруйте його - виконайте все до кінця. Крім звичних УЗД, ЕхоКГ і т. П., А також клінічних аналізів крові і сечі вам можуть запропонувати перевірити рівень сечової кислоти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які фактори порушують роботу нирокЗв'язок між серцевими нападами і підвищеним рівнем цієї речовини знайшли ще в 1984 році. При більш пізніх дослідженнях уточнили: ризик серйозних проблем з серцем у жінок, чий аналіз крові показує перевищення саме за цим показником, виростає в 8 разів, а у чоловіків - удвічі.
Прискорене утворення сечової кислоти викликають не тільки порушення роботи нирок, незбалансоване харчування, в якому чимало червоного м'яса, субпродуктів, червоного вина та іншого алкоголю, а й ... схуднення. Особливо небезпечні дієти без будь-якої фізичної активності: м'язи втратити найлегше, а при цьому вивільняються пурини, які містять сечову кислоту. І все це потрапляє в кров.
Так що не шукайте панацею ні в Інтернеті, ні в рекламі, а йдіть до лікаря і разом вирішуйте, як вам знову стати здоровим і не скаржитися навіть на набряки.