Такі висновки містяться в звіті про дослідження, опублікованому в American Journal of Physiology-Endocrinology and Metabolism.
За словами авторів нової роботи, ефект бродіння лляного насіння і його вплив на мікрофлору кишечника вивчені ще дуже мало. Науковці провели експеримент за участю лабораторних мишей. Тварин тримали на різних раціонах харчування: в одній групі миші отримували корм з високим вмістом жирів і без клітковини, в іншій - корм також з високим вмістом жирів, але на 10% складається з нетравної клітковини, в третій - корм з високим вмістом жирів і що містить 10% насіння льону. Також існувала контрольна група "стандартне харчування": в ній миші отримували з кормом 4,6% клітковини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно вживати насіння льону?В результаті вчені встановили: додавання насіння льону в жирний раціон позитивно впливало на бактеріальну флору кишечника, покращувало метаболізм і захищало від ожиріння, до якого могло привести харчування з великою кількістю жиру.
"Кількість бактерій в кишечнику тварин з груп целюлози і лляного насіння було ближчим до здорового рівня в порівнянні з групою з високим вмістом жирів. При цьому в групі, що споживала насіння льону, миші були більш фізично активними і демонстрували менший приріст ваги, ніж в інших групах", - повідомили дослідники.
Крім того, з'ясувалося, що добавки з насінням льону поліпшили чутливість клітин організму в глюкозі і посприяли зростанню вмісту корисних жирних кислот.