Армія антиоксидантів у рослинних продуктах може зіграти роль у запобіганні хронічним захворюванням.
Гранатовий сік для зниження тиску
Високий кров'яний тиск – це тихий вбивця, який при поганому контролі призводить до серцевих захворювань, але навіть невеликі зміни способу життя можуть зупинити цю шкоду. Деякі фрукти можуть відігравати багатофакторну роль у зниженні рівня холестерину, очищенні артерій та зниженні артеріального тиску. У деяких дослідженнях було сказано, що ці ефекти такі ж значні, як і ефекти, запропоновані ліками.
Гранати мають безліч переваг завдяки позитивному ефекту антиоксидантів, які вони виявляють на запалення. Антиоксидантна активність гранатового соку втричі вища, ніж у червоного вина або зеленого чаю. Багато з цих антиоксидантів представлені у вигляді поліфенолів, рослинних пігментів, які надають фруктам характерний червоний колір.
Півсклянки зерен гранату містить приблизно 72 калорії, 16 грамів вуглеводів та три грами клітковини.
Гранати також містять значну кількість фолієвої кислоти, вітаміну К та калію, які безпосередньо впливають на еластичність стінок артерій та роблять їх корисними для контролю артеріального тиску.
Результати дослідження показали, що гранатовий сік знижує як систолічний, так і діастолічний кров'яний тиск і ефект залишається постійним, незалежно від кількості або тривалості споживання.
Було висловлено припущення, що здатність діяти як інгібітор АПФ (інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту) може бути тим, що дозволяє гранатовому соку знижувати кров'яний тиск.
Ці інгібітори зазвичай містяться в ліках від кров'яного тиску та працюють за рахунок зниження активності ангіотензину, ферменту, що виробляється у нирках.
Це спостереження спонукало дослідників огляду припустити, що може бути "розсудливо" включати гранатовий сік у дієту, корисну для серця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі