1. Скорегуйте свій раціон харчування. Мозок не зможе нормально працювати без певного набору речовин. Сюди відносяться вітаміни (особливо А, Е, С групи В), залізо, фолієва кислота і поліненасичені жирні кислоти. У раціон можна включити печінку, картоплю в мундирі, жирну рибу, житній хліб, молоко, фрукти, овочі та рослинні масла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кориця від депресії2. Надайте мозку достатньо часу для відпочинку. Мозок може «сповільнюватися» просто через хронічної втоми. Тому важливий і повноцінний сон, і вміння переключатися з вирішення серйозних проблем на види діяльності, які не вимагають напруженої роботи мозку.
3. Збільшіть фізичну активність. Вона забезпечує більш інтенсивне кровопостачання мозку (що посилює і приплив до нього кисню). І це значно покращує і прискорює роботу мозку. Найбільш ефективні аеробні навантаження (наприклад, пробіжка), але і звичайна ранкова зарядка дасть прекрасний ефект.
4. Регулярно тренуйте мозок. Навіть рішення простеньких «дитячих» завдань і ребусів прекрасно стимулює мозок. Гарні для його тренування кросворди і сканворди, заучування віршів. Інший спосіб — відвідування нових місць (наприклад, навіть на роботу можна йти не єдиною і звичною дорогою, а різними).
5. Користуйтеся інтернетом. Фахівці прийшли до висновку, що робота в системах пошуку інтернету дозволяє швидше приймати рішення і швидше міркувати. Пояснюють вони це тим, що пошук потрібних відомостей активізує ті частини мозку, які не задіюються при пошуку тієї ж інформації в друкованому джерелі.
6. Використовуйте ноотропні препарати. Таку назву носять ліки, що підвищують розумову працездатність, покращують здатність до навчання, що стимулюють активність мозку (наприклад, «Пірацетам» або «Ноотропіл»). До цього заходу «прискорення» мозку можна звертатися тільки після консультації з лікарем-неврологом.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
що впливає на ваше здоров'я.