Меланхоліки. У них сильний стрес може перетворитися на трагедію, а життєва філософія – різко змінитися. Така людина може почуватися жертвою.
Як діяти? Меланхолікові найскладніше. Йому в стані стресу обов’язково потрібно йти до людей. Не можна залишатися один на один зі своїм страхом і замикатися – треба шукати підтримки. Адже пригнічений страх тягне за собою психосоматичні розлади здоров’я.
Холерики. На стресову ситуацію реагують агресивно. Можливі істерики, напади паніки, бажання терміново щось робити, кудись бігти.
Як діяти? Холерикам рекомендують фізичну діяльність: аеробіка, танці, біг, йога. Спонтанні рухи «відпускають» м’язові «затиски», вирівнюють енергетику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 кроки до життя без комплексівФлегматики. У них стрес розвивається повільніше, вони підсвідомо відсувають вирішення проблеми, роблячи вигляд, що її не існує.
Як діяти? Головне – не зациклитися на неприємності, інакше стрес переросте в депресію. Для найліпшого відволікання можна змінити «декорації» – поїхати у відпустку, записатися на курси, зайнятися своїм тілом (гімнастика, косметологічні процедури).
Сангвініки. Вони здатні логічно мислити у найстресовіших ситуаціях. Їм годяться способи, пов’язані із заспокоєнням і релаксацією.
Як діяти? Виконати вправи на релаксацію, проговорити: «Я спокійний, усе буде добре, усе налагодиться».