Постійно навантажуйте мозок: розгадуйте кросворди, грайте в шахи та інші логічні ігри.
Час від часу читайте літературу і дивіться телепередачі про те, що ніколи раніше не цікавилися. Це розвиває ті ділянки мозку, які у нас «в застої», і сприяє утворенню нових нейронних зв'язків у мозку.
Виконуйте асинхронні руху, наприклад, обертайте ліву руку до себе, а праву - від себе. Рухи обома руками тренують відразу ж обидві півкулі головного мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись встигати все робитиСлухайте музику. Існує так званий «ефект Моцарта»: діти, які регулярно займаються музикою або хоча б її прослуховують, встигають в школі набагато краще. Ніякої містики, втім, в цьому немає: звукові коливання, які виникають, коли звучить музика, стимулюють ті ділянки головного мозку, які відповідають за інтелектуальну діяльність.
Дихайте особливим чином. Для повноцінної роботи нашого мозку потрібен кисень, це знають всі. Але не всі знають, що, як виявилося, короткочасна затримка дихання сприяє кращому насиченню киснем. Спробуйте щодня по кілька разів виконувати наступну вправу: зробіть глибокий вдих, затримайте дихання, потім - видих. Поступово збільшуйте час затримки дихання.
Тренуйте пам'ять, причому не тільки словесну, а й образну. Увечері, перед сном, спробуйте згадати аромат кави, яку ви приготували собі вдень на роботі. Або відтворіть свій стан в той момент, коли вам сказали комплімент. Згадайте відчуття від дотику до шкіри м'якого хутра.