Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як позбутися апатії та втоми

08:00, 26 Жов 2015 · Категорія: Психологія · Переглядів 2824 · 

Чутливі, чуйні, ранимі - це саме ті категорії людей, які частіше за інших піддаються стресам і стикаються з апатією. Стан пригніченості і бездіяльності може небезпечно затягнутися, тому потрібна боротьба з ним.


Апатія та втома

Апатія та втома



Апатія - стан відчуженості і повної байдужості до подій навколо, "приправлена" в деяких випадках загальним нездужанням і пригніченістю. Однак тривога, переживання з приводу результатів діяльності повністю відсутні (як, наприклад, при впадінні в депресію).

Вся справа в захисній реакції нервової системи. Саме вона втягує організм у стан байдужості при істотній перевтомі, перенапруженні і перезбудженні. Вразливі люди не в змозі справлятися з масштабними заворушеннями, страхом і навіть постійною радістю, тому вимагають відпочинку, перепочинку.

Інша справа - втома. Це короткочасний стан (якщо вона, звичайно, не набула діагнозу "хронічна втома"), позбутися якого набагато простіше. Досить відійти тимчасово від справ, дати організму можливість відпочити фізично і потім морально, піднісши собі приємні розваги.

До бою готовий або Що робити?
Своєрідною злітною смугою на шляху до позбавлення від апатії може стати наступне: необхідно чітко усвідомити власне неробство, відчуженість і повністю піддатися цьому стану. Якщо постійно розповідати собі про те, як себе шкода, незабаром це набридне - і захочеться змін. Бажання нарешті злетіти над затягнутою апатією можна вважати першим успіхом.

Наступним кроком має стати придбання досить корисного навику - вміння отримувати задоволення. Після довгого застою необхідно сколихнути почуття і пробудити в собі приємні відчуття. Перегляд улюбленого фільму, нова книжка, пара ідеальних туфель або торт - всі засоби хороші.

Обов'язковою умовою при терапії задоволенням є повне заперечення всіх думок про калорії, розтрати або здивовані погляди перехожих.

Навіть якщо вас долають переживання про те, чи заслужена розвага і до чого воно призведе, саме час згадати Скарлетт - і подумати про це завтра.

Ворогові не здається наш гордий "Варяг"
Якщо проблиски радості з'явилися на горизонті, а безневинне баловство успішно вивело з трясовини неробства, саме час серйозно поборотися з апатією. Щоб остаточно вибратися назустріч сумбурній течії життя, не завадить зайнятися накопиченими справами і вирішенням виниклих питань. Вони можуть стосуватися тривалого ремонту, роботи або виховання дітей - неважливо. Головне: стахановськими темпами вивести своє життя на звичний рівень. Тоді мозку ніколи буде думати "а чи не відпочити ще трохи?", і за інерцією організм налаштується на активність.

Глобальних завдань, вийшовши із заціпеніння, краще не ставити. А ось зайнятися прибиранням або позбавленням від всіх непотрібних речей буде непогано. Все, що набридло, дратує і без чого можна обійтися - з очей геть.

На даному етапі рекомендується задіяти всі почуття, але ні в якому разі не перевтомлювати сприйняття негативом. Не можна забувати про можливість радіти всьому, що вже є в житті. Варто лише освіжити фарби. Якщо є колекція улюбленої музики, чому б не включати її частіше? У щоденному раціоні робити упор на улюблені страви. Цілком вдало змінити темні кольори одягу на більш теплі. А в інтер'єр будинку можна привнести кілька модних яскравих деталей. Навколишній світ повинен стати привабливим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, коли все валиться з рук

На гребені хвилі
Особливою хвилею може стати оптимістичне спілкування з життєрадісними людьми. Відчуття, що хвиля ця іскриться, підкидає, накриває з головою і викликає щиру посмішку, стане доказом, що апатія здала позиції.

Але розслаблятися рано. Щоб закріпити своє становище задоволеної життям людини, рекомендується зануритися в щось, що абсолютно вибивається зі звичного графіка. Поїздка до моря, будь-яка подорож, поповнення скарбнички вражень і знайомство з новими людьми, по-перше, остаточно вирвуть з похмурих буднів, а по-друге, стануть джерелом позитиву на тижні і місяці вперед, варто тільки згадати пережиту радість.

Забути про граблі
Щоб не попастися заново в пастку, не наступити на знайомі граблі і не опинитися в гостях у апатії знову, своє життя потрібно навчитися розфарбовувати. Ставити собі маленькі і не дуже цілі і не за розкладом влаштовувати собі сеанс відкриттів: раз на тиждень у сфері мистецтва, раз на місяць в області шопінгу і т.д.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
15:30
Згорблена постава може викликати депресію
1:20
Названо звуки, які позитивно впливають на психіку
9:30
Якщо довго дивитися в дзеркало, можна отримати депресію
13:30
Емоції здатні викликати хронічний біль
10:30
Вчені: Навіть мінімальний стрес може призвести до смерті
7:30
Вчені пояснили, чому люди грають у комп'ютерні ігри
17:30
Три кроки для очищення від негативної енергії
13:30
Алкоголізм та залежність від соцмереж визнали однаковими
12:30
Простий спосіб підняти собі настрій
9:30
7 порад для того, щоб стати щасливим
22:30
Вчені назвали їжу, яка викликає депресію
23:30
Британські вчені: Оптимісти хворіють набагато рідше
17:30
Три кроки, які припинять панічну атаку
12:13
Вчені пояснили осінню дипресію
22:30
Психологічний метод, як кинути курити
19:30
Небезпека, котру несе з собою хронічна втома
19:30
4 способи підтримати свій мозок
8:30
5 порад, які допоможуть розслабитися
15:30
Дослідження: Дистанційна робота б'є по психіці людей
7:30
Вчені назвали найкращий засіб від депресії
13:30
6 поз для спання і про що вони свідчать
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
17:30
Що робити, коли накрила осіння депресія
13:30
5 рішень, щоб відчути себе щасливим
15:30
Топ-6 найбільших страхів жителів великих міст
10:30
4 поради, як впоратися з депресією після відпустки
8:30
Ознаки стресу, котрі не варто ігнорувати
22:30
Ефективні поради для боротьби з апатією
8:30
Як зрозуміти, чому ви переїдаєте
Здоров'я в соцмережах: