Часто після невдалої співбесіди ми починаємо картати себе і ставити риторичні запитання, чому щось не вийшло і не зрослося. Аналізуємо свої помилки, виходячи з написаного нижче.
Помилка № 1 - Ти була неналежно одягнена
- "Неналежно" - означає, що твій образ не відповідає образу професіонала, на вакансію якого ти претендуєш.
- Якщо твій одяг неакуратний, пом'ятий, це не дуже добре. Якщо твоя спідниця занадто коротка, а декольте занадто зухвале це може зіграти проти тебе.
Помилка № 2 - Ти порушила одну з "норм" проходження інтерв'ю:
- Спізнилася.
- Була або не впевнена в собі, або надмірно самовпевнена.
- Говорила дуже мало, або занадто багато.
- Не задала жодного питання щодо вакансії.
- Погано попрощалася.
Помилка № 3 - Ти не знаєш, скільки заробляють фахівці в твоїй області
- Якщо ти попередньо не дізналась, скільки заробляють фахівці твого рівня, це покаже, що ти несерйозно ставишся до пошуку роботи. А значить, і до самої роботи.
Що ж з цим робити?
1) Продумай і підбери попередньо одяг, який ти одягнеш на інтерв'ю. Акуратний, в міру суворий і офіційний. Важливо також, щоб ти в ньому відчувала себе зручно і впевнено. Пам'ятай, що діловий одяг на 50% формує твій зовнішній ділової образ.
2) Справ приємне перше враження. Психологи довели, що враження про людину формується в перші 30 секунд знайомства. А в наступні 2-3 хвилини складається загальна думка про неї. Тому посміхайся і будь ввічлива. Це запорука твого успіху. Також обов'язково продумай питання, які задаси на співбесіді. Ці питання можуть включати тривалість робочого дня, наявність відпустки, відряджень, підвищень, премій. Всього, що тебе цікавить.
Так само важливо в спілкуванні показати, що ти знаєш про компанію, в яку влаштовуєшся. Все це покаже твою підготовленість і серйозне ставлення до роботи. Що, в свою чергу, приверне до тебе увагу і повагу з боку керівництва.
3) Вивчи рівень зарплати в обраній тобою сфері. І співвіднеси її зі своїми навичками і знаннями в цій області.