Навколишні відчайдушно користуються вашою добротою! І ви змушені вирішувати їх проблеми, йти назустріч, входити в їхнє становище і звалювати на себе чужі справи. Так коли це скінчиться? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Відчуття, що вас використовують - не найприємніше. Ви робите для них все, що можете, а вони платять вам неувагою, невдячністю, а то і хамством. Чи можна виправити ситуацію?
Як зрозуміти, що вас використовують?
Часом досить просто прислухатися до слів оточуючих. Можливо, мама або краща подруга вам вже кілька разів говорили про те, що, мовляв, дехто сів вам на голову. Постарайтеся відключити емоції і подумати: а які факти це підтверджують? Можете записати це на папері: так ваші думки стануть стрункішими, а аргументи - логічнішими.
Подумайте: наскільки рівноцінний внесок вашого чоловіка (подруги, колеги, сусідки) в ваші стосунки? Наприклад, ви намагаєтеся створити в будинку затишок, а чоловік зовсім не прагне вам в цьому допомогти. Або подруга вічно просить посидіти з її дитиною, а коли вам потрібна її допомога, постійно посилається на зайнятість.
Після того, як ви провели такий аналіз, заховайте списаний аркуш подалі і ... на пару днів забудьте про нього. Якщо протягом цього часу в спілкуванні з оточуючими ви згадаєте про нього, це може бути підтвердженням ваших підозр.
Чому так відбувається?
На жаль, в такій ситуації винні, насамперед, ви самі. Ви постійно намагаєтеся допомогти або надати послугу, ігноруєте людську невдячність і з задоволенням стаєте жертвою. Подумайте: які вигоди ви з цього витягаєте? Можливо, вам приємно мати імідж безвідмовної особи? Або вам подобається, що без вас не можуть впоратися? Або, може бути, ви любите звинувачувати оточуючих у невдячності? Але ж це ви провокуєте її - своїм комплексом жертви.
Як виправити справу?
Вам набридло, що вам сідають на голову? Тоді спробуйте змінити ситуацію!
- Підвищуйте самооцінку. Адже саме занижена самооцінка спонукає нас «купувати» любов і повагу оточуючих за допомогою надання їм дрібних і великих послуг.
- Прислухайтеся до себе. Перед тим, як зробити щось для кого-то, прислухайтеся до своїх почуттів: вам цього хочеться? Якщо ні - не робіть. Навчіться говорити «ні» людям: це корисна якість допоможе вам позбавитися від охочих пожити за ваш рахунок.
- Пропонуйте обмін. Людина хоче навантажити вас своїми проблемами або обов'язками? Запропонуйте обмін: «А що ти мені зробиш у відповідь?» Не соромтеся, обмін позиченими - нормальна практика. Можливо, людина дійсно запропонує вам щось, що буде до речі.