Напевно не перший раз вам доводилось червоніти через публічні істерики вашої дитини. Вони трапляються дома, на вулиці, на прогулянці, в магазині. Що ж робити? Як заспокоїти свою дитину?
Коли виникають істерики
Істерики виникають коли дитина перезбуджена, втомилася, не спала весь день, мала напружений навчальний день.
Як розпізнати класичну істерику?
Не завжди скандальна і сварлива дитина перейде рубіж між звичайним капризом і класичною істерикою. Як же відрізнити і впевнитися що це саме вона?
1. Причини примх не є логічні. (Чому б не переодягнутися?) - У разі звичайного капризу дитина цілком виразно викладає, чого її серденько вимагає, наприклад: "Я не брудна, я не хочу знімати цю сукню, вона красива!" або "Не піду переодягатися, у мене тут кіно цікавеньке !!!")
2. Якщо опонент погоджується несподівано на яку-небудь з висунутих умов, дитина тут же змінює цю умову на інше або доповнює її іншою.
3. Дитина не намагається домовитися з опонентом, який висунув навіть вельми м'яку зустрічну умову або котра погодилася на щось частково - дитина робить спроби поміняти адресата, без кінця вимагає контакту з усіма членами сім'ї.
4. З'являється зовсім стійке враження, що завданням дитини є змусити вас капітулювати і погодитися на найнеймовірніші його вимоги. Які саме будуть ці вимоги - абсолютно не має значення.
5. Дитина діє явно на шкоду собі. Розуміє сказане на цю тему, але явно не в змозі зупинитися. Навіть найсильніший позитивний подразник (подарунок , запрошення погуляти, улюблене кіно по телевізору) не допомагає дитині відволіктися.
Що робити?
1. Відповіді прості: не дозволяти істерики з самого початку. Пам'ятати, що істерика - це емоція, а це, в свою чергу - тільки подача сигналу ключових осіб з метою донесення інформації до них. З іншого боку, підказуйте дитині, як можна домагатися свого без плачу, а саме вчіть його звертатися з проханням.
2. „Коли ти плачеш і кричиш, я тебе не розумію. Скажи спокійно, що ти хочеш”, – ідеальна формула сьогодення. Помовчіть. Не реагуйте на істерику. Вийдіть в сусідню кімнату. Скажіть, що зрозумієте свого малюка ,тоді коли він заспокоїться.
3. Ви – головна. Не дозволяте маніпулювати собою.