Будь – які батьки серйозно готуються до поступлення свого чада в перший клас. Вони дбайливо купляють зошити, щоденник, рюкзачок. Але просто вдягнути дитину в шкільну форму і побувати на першому дзвонику не достатньо - для успішного початку навчального року дитині необхідна психологічна підготовка. Читайте також:Як виховати дитину творчою
Психологічна готовність дитини
Дитина має психологічно підготуватися до школи. Нові діти,нова атмосфера, строгі і не строгі викладачі – все це новий стрес для вашої дитини. В інтелектуальному плані у дитини повинен бути певний рівень пізнавальних інтересів, готовність до зміни соціальної позиції, бажання вчитися. Ваша дитина може з радістю піти в школу, але це не означає, що він бажає вчитися. Ходити в школу і вчитися - дві великі різниці. Дитячі психологи стверджують, що бути готовим до школи означає хотіти навчитися. Від того як ви зацікавите свою дитину до навчання залежить те , чи ваша дитина матиме бажання навчатися.
Якщо дитина не відвідувала дитячий садок, то рекомендується почати робити це за рік до вступу до школи. Тоді дитина заздалегідь переживе імунологічний стрес (його імунна система буде готова до великих навантажень, які вона зазвичай відчуває в школі), а також соціальний стрес (у нього почнуть розвиватися соціальна компетентність і комунікативні навички).
Крім цього, обов'язкові для майбутнього першокласника такі якості як: допитливість, увагу, зосередженість, пам'ять, посидючість, потреба в пошуку відповідей на питання, а також вміння регулювати свою поведінку, виконувати тривалий час не дуже привабливе завдання. Всі ці навички можна напрацьовувати щодня (ігри, ліплення, читання, спілкування).
Поговоріть зі своєю дитиною про навчання після перших днів відвідування школи. Підтримайте її під час роботи над домашнім завданням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен