Нотації ми чуємо з самого дитинства. Особливої дії вони на нас не роблять. При цьому, коли ми виростаємо, то забуваємо про це і самі постійно використовуємо нотації для пояснення дітям (і не тільки їм) чого-небудь. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Як полюбити себе
нотації
Людина сприймає інформацію як нотацію в таких випадках:
1. Коли відразу ж на нього обрушується шквал образ і довгих пояснень чому він не правий.
2. Коли його думку ніхто не питає, при цьому змушує прислухається до свого.
3. Коли відсутнє розуміння з боку того, хто читає нотації.
4. Коли мова говорить довга, з використанням таких слів, як «повинен», «потрібно», «зобов'язаний», «безвідповідальний», «неслухняний» і т.д. У всіх цих випадках у людини з'являється внутрішній опір і він не готовий виконувати те, про що його просять.
Психологи помічали, що іноді людина входить у смак і поступово починає так спілкуватися постійно. Особливо часто це відбувається з вчителями або начальниками, які зловживають нотаціями до своїх підопічних. Потім це переходить на спілкування з рідними і друзями. При цьому вони дивуються чому поступово їх перестають слухати і не хочуть спілкуватися.
Якщо людина часто використовує нотації, то у нього звужується коло спілкування. Тому що іншим, з почуття власної гідності, неприємно слухати образи на свою адресу.
Нотації народжують почуття опору і бажання протесту. Ось чому діти так часто не слухають батьків: більшість з них зловживають використанням нотації в своїх поясненнях дитині.
Нотації можуть дати уявний позитивний ефект. Це в тому випадку, коли людина втомиться від напору і тиску на його адресу і зробить те, що його просили. Але зробить це він не за власним бажанням, а щоб від нього відстали. І в наступний раз все повторитися заново.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів