Доволі великою проблемою для батьків є проблеми спілкування з їхнім чадом. Часто трапляються такі моменти, що ви просто не здатні наладити контакт з своєю дитиною. Ми пропонуємо вам кілька технік для того, щоб донести інформацію до своєї дитини.
Чіткий слух - це риса притаманна кожній дитині.
Промайнула випадково в батьківській розмові фраза про те, що на вихідних планується спільний похід в кіно, дитина обов'язково її почує. Що ж робити, якщо коли ви говорите вона не звертає уваги на те, що ви говорите. По - перше, будьте впевнені, що вона вас почула. Причини глухоти можуть бути різні - дитина змучена, засмучена, грається чимось чи зацікавлена мультфільмом. Покличте свою дитину, намагайтеся мати з нею зоровий контакт. Таким чином ви точно будете впевнені в тому, що ваша дитина чує те, що ви говорите.
Візміть собі за привичку повторювати інформацію один чи два рази
Це досить складний навик, так як ми часто самі виросли в умовах, де нам все повторювали по двадцять разів. Нашими батьками тоді і нами зараз рухало і рухає бажання домогтися відгуку на свою вимогу. Але немає нічого страшного, якщо дитина пропустить вечерю або запізниться на неї, зате з великою часткою ймовірності, коли син або дочка все ж з'являться на кухні і з подивом виявлять, що їх вечеря охолола, або ви поклали її в холодильник, то на наступний раз вона вестиме себе інакше.
Менше слів - більше інформації
Навчіться чітко формулювати те, що ви хочете від своєї дитини. Максимально скоротіть свої речення. Наприклад, замість:" На столі вже стигне обід, йди їсти" ви можете сказати "Обід готовий".
Пом'якшіть голос.
Крик, роздратований голос, високі тони рідко бувають інформативні, частіше вони ображають і змушують дитини закриватися ще більше. Будь-які прохання, настанови, заборони, навіть вимоги варто вимовляти тоном впевненим, але м'яким і по можливості ласкавим.
Дайте своїй дитині час
Ви говорите своїй дитині зробити щось, а вона ще не виконала цього. Дайте просто трошки часу своєму чаду. Дозвольте обдумати те, що варто зробити. Якщо дитина ще не виконала завдання, то це не означає, що вона вас не почула. Коротко нагадайте про дане заняття своїй дитині.