Казкотерапія - це форма пізнання і лікування душі, як і будь-яка інша психотерапія. Казкотерапія досліджує казки як форму існування і прояви психічних процесів і створює казки, благотворно впливають на психіку. Казкотерапія концентрує свою увагу на сюжетності психічних процесів, тобто на що відбуваються з душею історіях. Ці історії архетипічних, тобто, універсальні для людей будь-яких культур і часів. Казкотерапія виходить з того, що несвідоме розвивається і проявляє себе за певними схемами, кількість можливих варіантів яких досить обмежена і пізнаване. Такі схеми передаються від матері до дитини в формі казок. І саме за допомогою казок найзручніше вивчати архетипи - адже багато казки різних народів за своєю суттю дуже схожі. У цьому сенсі казкотерапія є формою глибинної психотерапії, хоча за своєю доступністю і універсальності вона цілком застосовна для задач "поверхневих" і "поточних".
Казкотерапія, по суті, є найстарішим психологічним і педагогічним методом впливу на дітей. Знання про світ, про філософію життя передавалися з вуст у вуста, листувалися, читалися, усмоктувалися споконвіку з молоком матері. Сьогодні ми співвідносимо з цим термін - казкотерапія. Казкотерапія - це спосіб передачі знань про духовний шлях душі і соціальної реалізації людини - таке дослівне значення дає психологія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 способів почати життя з чистого аркуша вліткуБагато хто думає, що казкотерапія застосовується тільки в роботі з дітьми. Так це так. Однак віковий діапазон, що охоплюється казкотерапією, не обмежений - розповідати, слухати і придумувати казки можуть не тільки діти, але і дорослі, і навіть люди похилого віку. Казкотерапія асоціюється з "дитячим" методом тому, що вона звернена до чистого і сприйнятливого дитячого початку кожної людини.