Песимістичне ставлення до життя бере свій початок ще з дитинства. Діти завжди копіюють дорослих. Батьки безпосередньо впливають на становлення світогляду їхньої дитини. Коли дитина з разу в раз спостерігає, як його батьки дають неадекватну оцінку дійсності, виставляючи всі події в темних тонах, він підсвідомо копіює це. Надалі, коли дитина виросте, висока ймовірність, що вона буде схильною до депресій і в ньому не буде бойового духу.
Не тільки батьки можуть підштовхнути нас до песимізму, але й ми самі. З кожною людиною відбувається безліч подій, і не всі з них можна трактувати як однозначно позитивні або негативні. Також іноді складно дати об'єктивне пояснення причин того, що відбувається. В силу низької самооцінки, людина починає звинувачувати себе за те, що сталося. Таким чином, неправильне сприйняття дійсності призводить до такого стилю життя, коли людина абсолютно все сприймає як щось погане.
Мислення песимістів призводить до того, що людині постійно не щастить. Це відбувається тому, що на відміну від оптимістів, песимісти вірять в універсальну причину відбуваються поганих подій (тобто причина - вони самі). Оптимісти ж упевнені, що у кожній ситуації існують індивідуальні передумови. Також вони вірять, що труднощі - це явище тимчасове, і вони обов'язково пройдуть.
У песимізму є свої пастки. Наприклад, коли проблема виникає в одній сфері життя, людина починає перебільшувати, і йому здається, що буквально все його життя звалилося.
З іншого боку, є люди, які бояться робити відповідальні кроки, тому їх життя їм здається сірою і ненасиченої. Але так як всім нам потрібні емоції, песимісти думають, що краще погані емоції, ніж ніяких. Тому вони починають робити трагедію там, де її немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 причин апатіїЗвичайно, іноді трапляються дуже важкі події, які ламають волю людини, і він втрачають весь свій запал. Дуже важливо вміти відпускати біль і витягувати лише досвід з усього того, що сталося.