Нерідко нічні кошмари стають наслідком сварок батьків, які дуже гостро переживає дитина. Якщо за вами водиться такий грішок, всіма силами постарайтеся його ліквідувати. Не сваріться з чоловіком, і не лайте свого малюка, перестаньте нескінченно його критикувати. Можливо, в його голові просто "осіли" похмурі думки, які в нічний час перероджуються в погані сни.
Вироблення чіткого режиму дня
Фахівці впевнені: більшу кількість нічних страхів у дітей спровоковано неправильним режимом дня. Нормальний сон - життєво важлива потреба людини. Телевізор, комп'ютерні ігри, занадто активне проведення часу, безпосередньо перед тим, як йти спати, роблять дитину вразливою перед нічними страхами. Малюк повинен спати не менше десяти годин на добу. І лише з десятирічного віку кількість "сонних" годин може скоротитися на годину-дві - не більше.
Забезпечення сприятливих умов для сну
Знаєте, коли сон малюка буде міцним і спокійним? Коли в кімнаті буде прохолодно і волого. Коли він буде одягнений в затишну піжаму і укритий теплою ковдрою. Для створення нормальних умов сну необхідно провітрити кімнату, по можливості провести легке вологе прибирання. Банально, але багатьом малюкам для міцного і здорового сну просто не вистачає кисню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою