Музика має потужний ефект на людину, і цим потрібно користуватися, вважають вчені. Музика здатна покращувати стан людей, що знаходяться в ситуації підвищеного емоційного або розумового напруження. До речі, дивно, але музика впливає і на людей, і на тварин.
Музика лікує психіку
Багато людей несвідомо звертаються до музики, якщо їм сумно. Все просто: музика здатна заспокоїти і підняти настрій. А якщо вона застосовується в рамках стратегії по лікуванню депресії, то можна домогтися гарних результатів. Експерти зробили цей висновок, проаналізувавши інші наукові роботи. Вони врахували дані 421 людини, які страждали від депресії. Загалом пацієнти починали демонструвати менше симптомів депресії, якщо до терапії додавали музику.
Музична терапія знижувала тривожність, покращувала функціонування в повсякденному житті, не провокуючи особливих побічних ефектів.
Музична терапія буває різних видів. Так, пасивна терапія має на меті прослуховування музики, а активна - гру на інструменті, спів або участь в якомусь музичному дійстві. Неврологи показали: музична терапія активує зони мозку, задіяні в регулюванні емоцій. Тому радісна і сумна музика виробляє різний ефект.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою