Як з'ясувалося, найбільше задоволені життям ті, кому не так давно виповнилося 20, і ті, кому ще немає 70. Саме в 23 роки молода людина. як правило, відчуває перший гострий приплив щастя - вона молода і живе очікуванням кращого, у неї безліч планів на майбутнє і хороше здоров'я. У неї ще немає негативного життєвого досвіду, і майбутнє не лякає.
Напередодні 70-річчя причини для щастя інші: людина упокорюється з тим, як пройшло життя, навчилась не шкодувати про втрачені можливості і хоче повністю насолодитися тим, що їй залишилось. Незважаючи на, можливо, сумний життєвий досвід, людина не мучить себе гіркими спогадами і жалем про помилки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У якому віці найкраще вчити іноземні мови?Найбільш нещасливими виявилися люди, які переступили рубіж 50-річчя. Як пояснюють психологи, вони ще не змирилися зі старінням, і їхній новий стан занурює їх в депресію.
Вчені зробили ще один парадоксальний висновок: чим складніші часи, в які народилася людина, тим щасливішою вона відчуває себе в старості. Так, люди, чиє дитинство припало на роки війни або голоду, зрілі роки проводять в стані повного щастя, насолоджуються кожен прожитим днем.