У Каліфорнійському університеті (США) вивчили самотність і вік, в якому її людина переживає максимально болісно. В ході спостережень за добровольцями експерти виявили ряд закономірностей. Виявилося, що в житті кожної людини існують певні кризові періоди, під час яких вона більше схильна до поганих настроїв і відчуття самотності.
Всупереч різноманітним стереотипам, найбільш депресивним віком вчені називають 25-30 років. Саме в цей час відбуваються перші глибокі кризи, пов'язані з самотністю. Молодь відчуває розлад у виборі життєвого шляху, щодо прийдешніх перспектив, і, звичайно ж, особистому житті. Наступний "небезпечний" етап - 50-річний вік, в цей час у більшість людей дорослішають і заводять власні сім'ї діти, можливо, це впливає на сприйняття соціальної ролі в суспільстві. Також додається розчарованість з приводу невиправданих надій, стурбованість через загострення багатьох недуг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресія прискорює старінняІ третій, найбільш депресивний вік починається з досягнення 80-річного віку. Похилий вік супроводжується не тільки погіршенням стану здоров'я, старінням і виснаженістю організму, але і втратою близьких. Пригніченість тільки шкодить організму, виснажуючи імунну систему.
Врятуватися від вантажу почуттів допоможе, впевнені експерти, товариськість. Підтримка контактів з іншими людьми, залученість в суспільне життя здатні повернути відчуття впевненості, потрібності людини і її соціальне значення.