Хронічна заборгованість не тільки погіршує психологічний стан, але і впливає на якість прийнятих рішень, в тому числі фінансових. Якщо ж людині допомогти вирватися з цього кола, є шанс, що в майбутньому він стане розпоряджатися своїм життям більш раціонально.
До такого висновку прийшли вчені з Національного університету Сінгапуру, які проводили своє дослідження в 2015 - 2017 роках. Його учасниками стали майже двісті осіб, середній щомісячний дохід їх домогосподарств на душу населення становив 364 сінгапурських долара. До цього додавалася хронічна заборгованість, для погашення якої всі вони звернулися за соціальною допомогою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фруктові соки оздоровлюють мозокВчені провели тестування учасників програми до того, як вони погасили свої борги, і після. Вимірювався рівень тривожності, когнітивні здібності і якість прийнятих фінансових рішень. Врезультаті через три місяці по тому, коли частина боргів була погашена, люди відчували себе впевнено і краще розпоряджалися фінансами. При цьому учасники програми отримали однакові суми, але розмір боргу у всіх був різний. І чим більша його частка була ліквідована, тим краще були всі показники.
Дослідники припускають, що політичні заходи, спрямовані на впорядкування боргів, значно поліпшать когнітивне і психологічне функціонування будинків і зменшать їхню контрпродуктивну поведінку. Заходи по боротьбі з убогістю повинні бути націлені на зменшення факторів, що впливають на психологічну стійкість людей, вважають вчені.
Сьогодні дослідники вивчають довгострокові наслідки полегшення тягаря заборгованості і застосовують отримані в ході дослідження висновки, щоб знайти інноваційні рішення, які можуть допомогти бідним.