Психологи з Сент-Ендрюського університету під керівництвом Аманди Сід зібрали для своїх тестів 11 трирічних дітей, 44 чотирирічних, 61 п'ятирічного, 49 дітей шести та 47 дітей семи років. Маленькі учасники експериментів повинні були вирішувати завдання з використанням коробки-головоломки, конструкції з лунками для монет.
Спочатку дітям демонстрували дві такі коробки і вчили, як правильно ними користуватися, підбираючи відповідні для лунок монети. Потім дітей забирали з кімнати на десять хвилин, і в цей час несли одну з коробок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені: діти почали користуватись гаджетами частішеДобровольцям, які повернулися, пропонували на вибір три монетки: одна відкривала коробку, яка залишилася в кімнаті, друга - віднесену, а третя не мала функціонального значення. Кольори монеток при цьому збігалися з кольором коробок, і коли діти вибирали, їх запитували, чи пам'ятають вони колір коробки, яку віднесли. Правильно відкривши коробку, кожна дитина могла отримати у вигляді нагороди наклейки.
Результати експерименту свідчать, що вибирати правильну монетку в більш ніж 50% випадків (це виключає випадковість) діти починають тільки з п'ятирічного віку. У віці чотирьох років - лише у 32% випадків. За словами вчених, їхні учасники могли запам'ятати прибрану з кімнати коробку, але не могли запам'ятати принципу, за яким підбираються монетки.