За словами експертів, до панічних атак найчастіше схильні жителі великих мегаполісів - міст-мільйонників. Наприклад, дуже часто панічні атаки відбуваються у людей в метро - це закритий простір під землею, так що виникнення нападу цілком зрозуміле. Однак, вцілому панічні атаки зустрічаються у будь-яких містах і причини всюди свої.
Панічна атака являє собою гострий приступ тривоги і сильного страху. Нейропсихолог підкреслює, що це базовий рефлекс, який в ідеалі повинен спрацьовує в той момент, коли людині загрожує небезпека. В такому випадку панічна атака здатна навіть врятувати життя. Однак, часто мозок помиляється і приймає конструювати небезпеку за реальну, через що і трапляються панічні атаки в безпечних ситуаціях. Спочатку у людини виникає тривога, потім - тахікардія, викид адреналіну, тремор, нудота і брак повітря.
Зазвичай такий стан триває 15 - 20 хвилин. За цей час мозок усвідомлює, що м'язи максимально напружені, тому кількість адреналіну знижується і людина заспокоюється.
Побороти панічну атаку допоможуть дихальні вправи. За допомогою дихальних вправ потрібно зняти тонус м'язів і розслабитися, а в розслабленому стані боятися не вийде.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Панічна атака: основні ознаки порушень