Останнє дослідження вчених свідчить, що сумна музика допомагає впоратися з депресією, а не навпаки.
Американські психологи з Університету Південної Флориди провели експеримент, в рамках якого оцінили якість впливу сумної музики на людей з депресією. Для участі в експерименті були запрошені 76 студенток університету, яких розділили на дві групи. У першій групі знаходилися 38 дівчат з сильним депресивним розладом, а в другій - 38 здорових учасниць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музика продовжує життяНа першому етапі дослідження всім добровольцям включали спочатку веселу, а потім нейтральну і сумну композиції. Після прослуховування кожна учасниця повинна була вибрати ту пісню, яку б вони хотіли слухати в подальшому. На другому етапі вибирати потрібно було вже між двома кліпами, один з яких був сумний, а другий легкий і веселий. Після цього учасницям потрібно було пояснити, чому вони вибрали той чи інший кліп і як він вплинув на їх настрій.
Результати дослідження показали, що дівчата з депресією вибирали сумну музику і кліпи, при цьому вони заявляли, що саме ці композиції дозволяли їм відчувати себе більш щасливими.
На думку вчених, це пояснюється тим, що сумні пісні за своєю структурою повільні і зовсім не енергійні, що дозволяє надавати заспокійливий ефект.