Якщо ви помічаєте, що ваш настрій, рівень енергії і мотивації різко знижуються в кінці осені щорічно, а повертаються до норми десь в кінці квітня, то не можна виключити, що ви страждаєте від сезонного афективного розладу. По крайней мере, в цьому впевнені експерти з Loyola University Health System. Даний розлад негативно позначається на ставленні до життя і здатності нормально функціонувати. На щастя, стан є виліковним. Ця депресія тісно пов'язана зі змінами в погоді, значно частіше вона спостерігається взимку і йде до початку теплого сезону.
Не варто ігнорувати зміни настрою і вважати їх звичайної зимової тугою. Адже з часом депресія може ставати все більш важкою, і це спричинить за собою згубні наслідки. Ось чому краще звернутися до лікаря, який зможе порекомендувати світлову терапію, фототерапію і певні ліки. Дослідники з Oregon Health And Science University стверджують, що натуральна субстанція мозку мелатонін може ефективно протистояти зимової депресії або сезонним афектних розладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клітини, які провокують безпричинний смутокОдин аспект погоди прямо впливає на підвищення настрою - це сонячне світло. Чим яскравіше він на вулиці, тим краще себе почуває більшість жертв цього розладу. Дослідження показують, що сонячне світло підвищує настрій, знижує втому і позбавляє від негативних думок. На жаль, надлишок сонячного світла і зростання температури іноді збільшують рівень агресії. Принаймні, про це свідчить статистика за злочинами і ДТП. Підвищена вологість, в свою чергу, підвищує дратівливість, а зміни в атмосферному тиску провокують головні болі і навіть ризик суїциду. Про це повідомляє The Health Site