Вчені з Канзаського університету стверджують, що споживання високих доз цукру може порушити численні метаболічні, запальні і нейробиологические процеси, в результаті приводячи до депресії.
Багато ефекти мають особливе відношення до виникнення і підтримання депресивного захворювання, серед них: системне запалення, порушення мікробіоти кишечника, порушена передача сигналів дофамінергічних винагороди, резистентність до інсуліну, окислювальний стрес і генерація токсичних кінцевих продуктів пізньої глікірованія. (АПЕ).
Вчені з Канзаського університету з'ясували, що додані до раціону цукру може підвищувати вразливість до серйозних депресивних розладів, особливо при високих рівнях споживання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перестати їсти солодощі?"Безліч різних доказів зазвичай сходяться в припущенні, що споживання доданих цукрів може викликати депрессогенних ефекти. Найбільш переконливі докази, безумовно, отримані з великої літератури про патофізіологічні наслідки вживання доданого цукру, які в сукупності служать потенційними посередницькими механізмами, за допомогою яких додані цукру можуть мати негативний вплив на здоров'я ", - йдеться в звіті дослідників.
Вчені відзначають, що сутність зв'язку між цукром і депресією - порушення метаболічних і окислювально-відновних процесів у всьому організмі.
"Споживання цукру сприяє розвитку неадаптівних процесів, здатних викликати депресивну симптоматику: дисфункція мікробіоти (змінена вісь кишечник-мозок), невпорядкована передача сигналів дофаміну, окислювальний стрес, резистентність до інсуліну і генерація кінцевих продуктів пізнього глікірованія. Більшість з цих процесів також сприяють патологічного запалення, яке саме по собі є встановленим чинником ризику депресії ".