Лютий - важкий час для психіки. Не випадково популярний фільм "День бабака" описує події цього місяця. Одноманітна і монотонне життя - не завжди погано. Ще недавно вважалося, "нічогонероблення" - неприпустимо для людей, які прагнуть до успіху і продуктивності. Ми всі намагаємося заповнити будь-яку паузи - читанням, спілкуванням, спортом, переглядом фільмів і т.д. Але що відбувається з мозком, коли людина нудьгує? Він переходить в інший режим, який дозволяє йому відновлювати сили.
"Наступні експерименти показали, що люди, які поскучати (посиділи в тиші, відмовившись від читання і спілкування), після включення в роботу були креативні й винахідливі і отримали за виконання тестів вищі оцінки, ніж ті, хто працював "без простоїв". Сьогодні нудьга (точніше, спокій) вважається часом накопичення. Воно необхідне для нових звершень, і програмою мозкового Детокс, необхідного для подальшого злету ", - пояснює нейропсихолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепти для домашнього детоксуНудьга повинна бути короткочасним явищем. Якщо вона затягується, організм входить у стан стресу, рівень кортизолу (гормону стресу) підвищується. Настопает парадоксальна ситуація - людина не робить нічого, але відчуває втому, слабкість, "розбитість".
З причинами тривалий нудьги краще розбиратися з психологом:
- відсутність мотивації;
- немає цікавих завдань;
- страх невдачі.