Дослідження, опубліковане в журналі Behavioral Brain Research, проаналізувало складний взаємозв'язок між винагородою і зусиллями по досягненню цілей. Воно визначило два критичних етапу в процесі прийняття рішень. Коли люди вперше вирішують, що їм робити, вони мотивуються нагородами. Як тільки вони починають втілювати плани в життя, їх увага звертається на складність досягнення мети.
Дослідницька група розробила експерименти, що включають дві форми зусиль - фізичну і розумову.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секрет довголіття - правильні ціліФізичне зусилля вимірювалося натисканням на джойстик, а здатність учасників вирішувати прості математичні рівняння перевіряла розумовий.
Учасникам представили варіанти, що поєднують в собі або високі, або низькі зусилля, з високим або низьким фінансовою винагородою, і попросили зробити вибір.
При виборі варіантів учасники керувалися рівнем пропонованого фінансової винагороди, а при виконанні завдання головну роль відігравало фактичне зусилля необхідне для виконання дії.
"Рано вставати, щоб зайнятися здоровим способом життя, може здатися гарним вибором, коли ми приймаємо рішення в новорічну ніч, але як тільки тривога йде холодним січневого ранку, нагороди не достатні, щоб піднятися з ліжка", - пишуть автори.
Вчені припускають, що ключ до досяжним цілям полягає в тому, щоб враховувати зусилля, необхідні при прийнятті рішення. При цьому не забувати зосередитися на винагороду, коли прийде час для досягнення мети.