Психолог розповіла, як зберегти повагу до себе і не сваритися з близькими під час тривалого карантину. Виявилося, в цей час потрібно проявити егоїзм, однак, і з цим слід бути обережним, адже існує кілька видів такої поведінки.
Чим менше площі для житла, тим більше шансів, що ваші кордону будуть порушувати. Тому на карантині не завадить трохи побути егоїстом. І це навіть корисно.
"Існує два види - здоровий і нездоровий егоїзм. Нездоровий - це коли людина думає, що все повинно крутитися навколо нього", - розповіла психолог Наталія Підлісна.
Таке дитяче поведінку гармонійним відносинам не сприяє. Але буває і здоровий егоїзм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращий продукт на період карантину"Це коли людина вимагає до себе поваги, і сама себе поважає, сам себе любить і розуміє, що він гідний", - пояснює експерт.
Таких людей поважають, з їхньою думкою рахуються і головне - немає приводу скаржитися, що тебе ображають.
"Щоб бути здоровим егоїстом, потрібно пам'ятати, що в стресових умовах найважливіша людина у вашому житті - це ви", - зазначила Наталія Підлісна та додала: "Щоб бути здоровим егоїстом, треба добре розуміти свої потреби, заявляти про них, особливо, якщо хтось із близьких намагається їх знецінити ".
Говоріть вголос про те, чого чекаєте від своїх близьких - читати думки вони навряд чи вміють.
Відмовляти вміють ті, хто поважає себе і цінує свій час, а той, хто не знаходить в собі сил вчасно відмовити, потім витрачає час на справи, які йому не потрібні і сам на себе злиться.
Отже, щоб пережити карантин в мирі зі своїми близькими, проявляйте здоровий егоїзм - це значить, що в умовах стресу, в першу чергу, потрібно допомогти собі. Вчитися розуміти свої потреби і заявляти про них, а також сміливо говорите "ні" всьому, що вам не потрібно.