Дослідники провели експеримент, який показав, що люди, які довгий час перебували в кімнаті бездзеркал, починають при зустрічі з іншими людьми цуратися їх і втрачають набуті навички комунікабельності. Вчені відзначають, що звичка дивитися у дзеркало не тільки сприяє підтримці такої якості, як товариськість, але і допомагає поліпшити здатність до налагодження контактів, що особливо важливо для психіки і здоров'я при старінні.
"Дзеркало імітує особистий контакт з іншими людьми і дозволяє зрозуміти, якими нас бачать з боку. Таким чином дзеркало допомагає індивідууму регулювати власні емоції і звички і використовувати їх при контакті з оточенням", - прокоментували автори роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як йога впливає на психіку?Також дзеркала є інструментом самокритики і засобом виявлення деяких порушень, наприклад, депресії і підвищеної тривожності. За словами вчених, ставлення до свого відображення залежить від стану здоров'я людини - тому ми себе бачимо себе в дзеркалі завжди по-різному.
По тому, як людина сприймає своє відображення, можна вловити багато прихованих процесів, вважають дослідники. Наприклад, люди, схильні оцінювати свою зовнішність виключно негативними параметрами, мають підвищений ризик розвитку деяких захворювань і смертності.