Депресія, як і інші психічні розлади, заважає нормальній життєдіяльності, а часом і зовсім може зруйнувати життя. Вчені з'ясували, які методи можуть ефективними в боротьбі з такими станами
Ефективний спосіб боротьби з депресією і стресом
Депресія
Дослідження показали, що вправи можуть допомогти людям як з легкої депресією, так і з важкими її проявами. Експеримент, проведений Гарвардською школою громадської охорони здоров'я, показав, що біг по 15 хвилин в день або ходьба протягом години знижує ризик депресії на 26%.
Справа в тому, що під час тренувань мозок виробляє ендорфіни - потужні хімічні речовини, спрямовані на відчуття щастя і благополуччя. Такий стан допомагає стабілізувати нервову систему і скоротити кількість депресивних епізодів.
Тривожність
Ще однією особливістю активного способу життя є те, що мозок відволікається від нав'язливих негативних думок, що живлять тривожність. Для цього вчені радять під час тренувань звертати увагу на відчуття в своєму тілі.
Стрес
У стані стресу м'язи, зазвичай, знаходяться в сильному тонусі. Особливо м'язова напруженість зачіпає шию, плечі, обличчя. Така скутість провокує болі в спині або голові, а також спазми в грудній області та навіть судоми.
Крім того, стрес викликає печію, безсоння, діарею і інші неприємні стани. Для усунення цих симптомів можуть допомогти тренування, впевнені дослідники. Адже вправи не тільки вивільняють ендорфіни, а й знімають м'язові спазми. А якщо тіло відчуває себе краще, то і розум - теж.
Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ)
Регулярні вправи підвищують рівень дофаміну, норадреналіну та серотоніну в мозку - все це допомагає поліпшити концентрацію.
Посттравматичні розлади
Уважне ставлення до свого тіла дійсно допомагає нервовій системі організму "розслабитися", що сприяє виходу зі стану травми або посттравматичного розладу. Головне не дозволяти своєму мозку "витати в хмарах". З цим допоможуть вправи, що зачіпають обидві півкулі - наприклад, перехресний біг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму