Психолог Поліна Тур розповіла, як правильно робити компліменти.
Правильні компліменти
Експерт пояснила: компліменти допомагають встановити контакт із людиною і навіть підкріпити бажану поведінку. При цьому важливо розуміти, що похвала буває різною і те, що здається приємною одній людині, не завжди приносить радість іншим.
Для того, щоб досягти позитивних цілей і просто зробити приємно людині, вона рекомендує дотримуватися кількох нескладних правил.
Щирість. Навіть, якщо комплімент не спонтанний, а тактичний хід, слід говорити лише про те, що ви дійсно вважаєте позитивною стороною співрозмовника.
Контекст. Важливо враховувати, що компліменти не можна сприймати як об'єкт "поза" відносинами. Інтимних тем краще не торкатися, якщо цього не передбачають ваші стосунки з одержувачем похвали.
Формальності. Відзначати необхідно конкретні вчинки, деталі чи прояви, відмовившись від стандартних та "заїжджених" фраз.
Важливість. Присвячувати компліменти краще тим рисам чи вчинкам, які людина сама цінує і вважає за основу своєї ідентичності.
Якщо ви авторитетна і значуща фігура для співрозмовника (ви його кумир або коханий) — ви можете взагалі ігнорувати всі правила. Тому що від вас будь-яке добре слово буде прийняте із захопленням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен