Пігулки та алкоголь для заспокоєння - не найкраще рішення.
Щоб знизити рівень тривожності під час війни, не варто вживати багато ліків, це знижує здатність тверезо мислити. Багато людей сьогодні зізнаються, що їм дуже важко заспокоїтись після вибухів чи артобстрілу. Тому вони відразу починають читати стрічку новин і дзвонять рідним, їдять все підряд і не можуть заснути.
Лікар Комаровський розповів, як зняти напругу. Потрібно тверезо мислити, тому не варто розраховувати на те, що за допомогою таблеток або алкоголю можна привести себе до ладу.
Що ми робимо, коли знову і знову почуваємося в небезпеці? Хтось із нас починає багато їсти, приймає заспокійливі препарати чи вибирає алкоголь.
Більшість заспокійливих засобів дуже серйозно впливають на координацію рухів, тому такі ліки різко підвищують ймовірність травматизму. І коли потрібно швидко кудись бігти, ви розіб'єте собі голову.
За словами кандидата медичних наук, нам потрібно тверезо мислити, тому не варто розраховувати на те, що за допомогою таблеток чи алкоголю можна привести себе до ладу.
Сьогодні найстрашніше – залишитися одному. Тому потрібно завжди виділяти в оточенні людину, яка виглядає спокійною, тримає себе в руках і приймає правильне рішення. Причому такою спільнотою може бути десяток людей навіть у бомбосховищі. Визначте, хто з них поводиться адекватно, не панікує, і просто дозвольте йому делегувати ухвалення колективних рішень.
Євген Комаровський вважає, що сьогодні дуже важливо бути готовим до неприємностей, тому необхідно прорахувати ризики : "Що ми робитимемо, якщо нас завалить, раптом пропаде зв'язок, відключать світло?"