Нове дослідження Королівського університету Белфасту показало, що люди, які сильно прив'язані до своїх вихованців, з більшою ймовірністю страждали від проблем із психічним здоров'ям під час ізоляції через COVID-19.
Любов до домашніх улюбленців
У січні 2021 року вчені опитали 143 власників домашніх тварин та 103 особи, які не мали домашніх тварин, щоб з'ясувати, чи допомагають тварини зменшити депресію, стрес і відчуття ізоляції. Серед власників свійських тварин 62% володіли собаками, а 28% кішками. Вони заповнювали анкету із 23 пунктів, яка визначала шкалу прихильності.
Експерти виявили, що домашні тварини не покращували психічне здоров'я своїх власників під час ізоляції, і що власники собак були більш прив'язані до вихованців, ніж власники кішок.
Дослідження показало, що найбільш схильні до депресії були жінки з дітьми та меншою кількістю соціальних зв'язків. Найсильнішим предиктором психічного благополуччя був рівень прихильності до домашніх тварин. Зокрема, люди, які були найбільше прив'язані до собак чи кішок, мали найвищий рівень депресії та самотності та найнижчий рівень щастя.
Дослідження під керівництвом доктора Дебори Уеллс, викладача школи психології при Королівському університеті Белфаста, буде опубліковано в журналі Anthrozoös. Вона прокоментувала результати роботи: "Наші результати можуть здатися несподіваними, оскільки багато людей вважають свійських тварин корисними для психічного здоров'я. Проте сильна прихильність до тварин пов'язані з погіршенням психічного здоров'я під час ізоляції. Для цього може бути багато причин, наприклад, люди, які вже були в депресії або відчували себе самотніми, могли завести домашню тварину і прив'язатися до неї".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен