Людина може змінити своє світовідчуття і стати щасливішою.
Згідно з одним із психологічних досліджень, щастя у людей залежить на 50% від генетики, на 10% — від обставин і на 40% — від того, наскільки позитивна сама людина, каже Джоланта Берк з Університету медицини та медичних наук RCSI.
Протягом багатьох років вчені проводили дослідження за участю близнюків та встановили, що від 40 до 50% різниці у рівні їхнього щастя залежать від генетики. Відповідно до недавнього дослідження, як гени впливають на щастя людини, а й довкілля.
Але з іншого боку, саме наші гени впливають на вибір цього навколишнього середовища. Хоча вчені довели, що виховання впливає на подальше життя людини. Адже дві людини виховані в одному середовищі можуть сприймати її по-різному.
І найголовніше, чи стане людина щасливою чи ні, залежить від здатності змінюватися, змінювати свої думки та погляди у відповідь на навколишню ситуацію.
Люди можуть змінювати свої думки та поведінку у відповідь як на негативні, так і на позитивні події. Але не всі це роблять. З іншого боку, вони можуть бути генетично не схильні до щастя через певні негативні фактори, які вплинули на їх батьків. Але все ж кожна людина в змозі змінити своє життя і стати більш щасливою, адже бути чи не бути щасливою, по суті, це вибір кожного.
Кожна людина унікальна, як і наше ДНК, і у кожного є різна схильність до щасливого стану. Просто деяким важче покращувати свій добробут і ці люди залишаються нещасними довше, ніж інші. Дехто може навіть ніколи не стати щасливим.
Хоч генетика і впливає на людину, все ж таки у кожного є вибір: як жити, з ким жити і де жити, а також чим займатися. І бути щасливим чи ні.