Чому люди не можуть швидко позбавитись жахливих спогадів - читайте у матеріалі.
Страшні спогади у мозку
Якщо ви пережили якісь неприємні події, швидше за все, ви їх ніколи не забудете. Але чому вони залишаються в пам'яті, коли багато інших спогадів звідти згодом зникають? На це питання намагається відповісти група нейробіологів із Університету Тулейна. Вона вивчає формування спогадів про страх в емоційному центрі мозку - мигдалеподібному тілі, будучи переконаними в тому, що ці спогади мають механізм.
Дослідники вже виявили, що норадреналін, що є нейротрансмітером стресу, полегшує обробку страшних спогадів у мозку, одночасно стимулюючи популяцію гальмівних нейронів у мигдалеподібному тілі, щоб генерувати повторювані вибухові електричні розряди. А цей сплеск електричної активності змінює частоту коливань мозкових хвиль у мигдалеподібному тілі зі стану спокою у стан збудження. Саме це формує спогади про страх.
У цьому автори дослідження наводять приклад збройного пограбування. Якщо вас тримають під дулом пістолета, мозок виділяє більшу кількість стресового нейротрансмітера норадреналіну. Це змінює схему електричних розрядів у певних ланцюгах емоційного мозку, зосереджених у мигдалеподібному тілі. Мозок переходить у стан підвищеного збудження, і тут формуються спогади про страх, бо вони лякають. При посттравматичному стресовому розладі цей процесвідбувається навпаки, через що ми і не можемо забути травматичний досвід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу