Вчені з Karl Landsteiner University підтвердили існування міцного зв'язку між відчуттям агресії та дратівливості та порожнім шлунком. Втім, більшість людей знає про це без жодних досліджень із власного досвіду. У стані голоду людина дійсно стає більш агресивною та дратівливою, а після прийому їжі її емоції стабілізуються. Невелике за масштабом дослідження показало, що ймовірність розвитку негативних емоцій та поведінки зростає з посилення почуття голоду.
Також вчені встановили, що голод пов'язаний із зниженим показником задоволень. Це одне з перших досліджень, що вивчили вплив голоду на емоції у реальному повсякденному житті людей. При цьому більшості цих людей відома здатність голодних спазмів впливати на емоції, але жодних наукових досліджень з цього питання досі серйозно не проводили.
І ось тепер австрійські вчені спостерігали у щоденному режимі за 121 добровольцем, які щодня повідомляли про свої емоції. Період спостережень становив три тижні, люди ділилися переживаннями через спеціальний додаток на смартфоні до 5 разів на день. У розрахунок також враховували інші чинники на кшталт віку, статі, індексу маси тіла, харчових уподобань та індивідуальних характеристик характеру. Дослідження показало, що ситуація, пов'язана із голодом, однозначно провокувала негативні емоції. А ситість призводила до того, що настрій у людей покращувався.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою