Нове дослідження спростувало популярне уявлення про те, що чоловікам не потрібна моральна підтримка під час розлучення зі своїми партнерками. Особливості чоловічої психіки вивчали вчені з Університету Британської Колумбії.
Чоловіки після розлучення
Існує популярний стереотип про те, що під час розставання партнерів найсильніші емоційні переживання відчувають жінки, і саме їм потрібна моральна чи емоційна підтримка. А ось представникам сильної статі ця допомога не потрібна ні під час розлучення, ні при розлученні. Однак канадські вчені з'ясували, що багато чоловіків звертаються за допомогою до психотерапевтів або книг. Зрештою, вони спілкуються із друзями, родичами і навіть відвідують групи підтримки.
Чоловіки можуть зовні виявляти менший рівень стресу через розлучення, але це зовсім не означає, що розрив з коханою людиною для них емоційно менш травматичний, ніж для жінок. Невдалі стосунки призводять до значних психологічних випробувань, а добре відомо, що у чоловіків вищий ризик самогубств, ніж у жінок. При цьому розлучення та розставання збільшують цей ризик у чотири рази, як наголошують автори дослідження. Важливо вивчити ті шляхи, якими чоловіки рухаються для отримання психологічної підтримки, щоб полегшити їм цей процес.
Прямо звертатися по допомогу до фахівців багато чоловіків не наважуються, оскільки існують гендерні стереотипи. І відповідно до них чоловікам, нібито, така допомога не потрібна, оскільки вони міцніші та витриваліші, ніж жінки. Насправді, представники обох статей однаково потребують адекватної підтримки як з боку психологів, так і друзів чи родичів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 геніальних цитат про здоров'я і виховання дітей