Панічні атаки дуже поширені у наш тривожний час.
Основні симптоми такого стану: тремтіння в руках, прискорене дихання і серцебиття, відчуття нестачі повітря, виражений біль у грудях, відчуття жару або, навпаки, холодний піт. Зовні це проявляється почервонінням чи, навпаки, блідістю шкірних покривів, пітливістю.
На жаль, панічна атака не вибирає зручного часу та місця. Раптовий страх може виникнути на порожньому місці, без зовнішньої загрози, наприклад, у пробці або під час розмови з начальником на роботі, у 70% випадків такому стану передує депресія.
Пік захворюваності припадає на 25-35 років, причому жінки більше схильні до цього стану.
Що робити, якщо у вас стався напад панічної атаки? Насамперед слід зосередитися на диханні, причому дихати потрібно животом з акцентом на видих. радить лікар-терапевт Ірина Голотина. Потрібно уявити, що страх іде через вас у землю, як електричний струм, схопитися за щось або почати трясти руками, струшуючи напружений стан.
Якщо під час нападу ви знаходилися не одні, розкажіть супутникові про це, промовте вголос свої відчуття, розкажіть, що вам страшно. Озвучивши страх, вам пощастить знизити тривогу.