Навесні світловий день збільшується, але у деяких людей можуть виникати депресивні симптоми.
Весну часто називають найпрекраснішим часом року, проте багато людей ризикують після зими зіткнутися з весняною депресією. До виникнення депресивних станів навесні призводить, зокрема, подовження світлового дня. Те, що світла стає більше, може негативно впливати на вироблення гормонів сну. Тому люди зазнають труднощів із засинанням, безсонням, занадто раннім пробудженням, їх сон стає чутливим до різних подразників. Таким чином, навесні може виникати або загострюватися проблема недосипання, що негативно впливає на стан головного мозку, психіки.
Зміна рівня освітленості може вплинути на рівень мелатоніну та серотоніну в організмі – двох хімічних речовин, відповідальних за регулювання настрою та сну.
Ще однією причиною депресії навесні може виявитися сезонна алергія. Експерт пояснила, що депресивні симптоми можуть розвиватися в умовах непрохідного кашлю, нежитю, утрудненого дихання, які виснажують людину, погіршують якість її життя.
Крім того, на стан людини навесні може негативно вплинути зимова соціальна ізоляція.
Симптоми, що вказують на сезонну депресію: сонливість, відчуття втома ти апатії, зміна апетиту, зниження самооцінки та погіршення настрою, песимізм, погана концентрація, відсутність зосередженості, сплутаність мислення.
Тим, хто зазнає цих станів, слід звертатися за допомогою до фахівців.