Британські вчені з Anglia Ruskin University виявили, що зв'язок мозку з організмом впливає на те, як людина оцінює власну зовнішність.
Зокрема, вчені дійшли висновку, що слабкі сигнали від серця та кишечника до мозку можуть негативно впливати на те, як людина ззовні оцінює себе.
Часто люди судять всіх за зовнішнім виглядом, від близьких друзів і родичів, до колег по роботі, виходячи з припущення, що привабливі люди також матимуть й інші соціально бажані особистісні риси.
"Краса справді має значення, і що б там не говорили, її роль з кожним днем стає дедалі більшою. Варто лише поглянути на кількість компаній, що займаються виробництвом косметики та одягу. Але якою б гарною чи симпатичною не була людина, варто пам'ятати, що одна лише краса не принесе їй щастя, любові та багатства. Занадто багато людей почали про це забувати, що справді стає сумно", – наголошують психологи.
У процесі дослідження вчені з'ясували, що чим менш ефективно мозок розпізнає нервові імпульси, тим частіше такі люди будуть соромитись своєї зовнішності та відчувати невдоволення своєю вагою.
"Ми виявили, що люди з більшою ймовірністю дотримуються негативних поглядів щодо своєї зовнішності, коли їхній мозок менше реагує на ці неявні сигнали зсередини тіла. Цілком можливо, що коли мозок має слабкий зв'язок з органами, він робить більший акцент на зовнішньому, і тому для нашої самооцінки зовнішній вигляд стає набагато важливішим фактором", – зазначає керівник дослідження Джейн Аспелл.
У дослідженні брала участь група здорових дорослих людей, яка мала оцінювати свою зовнішність за 4 параметрами: функціональність, привабливість, сором і зайва вага.
Разом з цим вчені аналізували електричну активність мозку та кишечника, а також вимірювали реакцію мозку на серцебиття.
"Вимірювання сигналів кишечника і серця виступають у ролі біомаркерів, які допомагають ідентифікувати або навіть передбачити стан, при якому людина негативно сприймає свій зовнішній вигляд і має якісь проблеми, пов'язані з харчуванням, наприклад, розлад харчової поведінки. Дуже важливо навчити людей краще розумітися на своїх внутрішніх відчуттях, що допоможе посилити ці несвідомі сигнали", – зазначив співавтор дослідження доктор Дженніфер Тодд.