Звісно, нам усім хотілося, щоб жоден з членів нашої сім'ї не був залежним від шкідливих звичок.
розмова з алкоголіком
Але якщо вже так сталося, тоді потрібно дотримуватися принципів спілкування з такими людьми.
1. Не сподівайтеся на себе
Перше і головне правило: ви, швидше за все, самі не впораєтеся. Допомогти людині із залежністю від психоактивних речовин може спеціаліст-нарколог. Тому всі сили потрібно спрямувати саме на те, щоб переконати людину піти до фахівця. Вам, як близькому, потрібно звернутися до психолога. Він допоможе вам розпізнати такий стан, як співзалежність і впоратися з ним.
2. Не шкодуйте
Не плутайте жалість із любов'ю та допомогою. Те, що ви любите людину із залежністю від психоактивних речовин і хочете їй допомогти, не означає, що потрібно терпіти таку людину. Залежні люди чудово вміють користуватися вашою жалістю, і харчуються нею. Усіма силами треба показувати – така людина вам не потрібна. Твердо обіцяйте допомогти - але тільки якщо людина сама захоче врятуватися і зробить для цього перші кроки: піде до лікаря.
3. Не погрожуйте дарма
Не ставте ультиматуми, які ви не зможете самі виконати. Якщо ви хоч раз не виконаєте свою загрозу, людина із залежністю від психоактивних речовин знатиме, що ваша загроза – порожній звук, а отже, можна діяти далі так само.
4. Не шантажуйте дітьми
Діти часто стають "розмінною монетою". На жаль, ні до чого хорошого це не призводить. Пам'ятайте – першочергове завдання – захистити дітей від впливу людини із залежністю від психоактивних речовин. Хоча б тому, що залежна людина в сім'ї – це сильний фактор ризику того, що й у дітей у майбутньому виникнуть схожі проблеми.
Якщо виконувати ці правила, то є шанс допомогти близькій людині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини