Виявляється, що помірний стрес може бути навіть корисним для людини.
стрес
Дослідники-медики вважають, що зуміли повністю розкрити механізм впливу стресової ситуації на проблеми, пов'язані з пам'яттю у людей старшої вікової категорії. Вчені Единбурзького університету досконало змогли вивчити реакцію двох рецепторів головного мозку, пов'язаних безпосередньо із запам'ятовуванням інформації, на гормон стресу – кортизол.
З'ясувалося, що при низькому рівні кортизолу активізується лише один із двох рецепторів, що благотворно позначалося на пам'яті. Але коли відзначалося навіть незначне підвищення рівня кортизолу, включався другий рецептор. Це призводило до зворотного ефекту – пам'ять знижувалася. У момент відключення другого рецептора пам'ять знову приходила в норму і проблема зникала. Під час експерименту медики проводили дослідження на мишах старшого віку.
Дане відкриття вчених дозволяє пояснити, чому досить сильна стресова ситуація протягом тривалого часу руйнівно впливає на нормальні процеси головного мозку, пов'язані зі зберіганням інформації. Крім того, було встановлено, що незначна кількість стресу, навпаки, дозволяє зміцнити в пам'яті важливі емоційні спогади.
А що ж вони скажуть про українців, котрі постійно живуть у стресі?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини