Виявляється, що психологія також може впливати на стан вашого шлунку.
В основі більшої частини скарг лікаря-гастроентеролога (печія, відрижка, біль у животі, порушення роботи кишківника, здуття живота) лежать моторні порушення шлунково-кишкового тракту (порушення в роботі гладких м'язів). Ці порушення можуть бути пов'язані з неправильними скороченнями/розслабленнями порожнистих органів (шлунок, кишківник) та сфінктерів - м'язових жомів (кардіальний сфінктер, сфінктер Одді, сфінктер жовчного міхура та ін.).
Моторні порушення можуть бути як первинними, функціональними, так і вторинними на тлі органічної патології (запалення, ерозії, виразки та ін.). Саме у розвитку функціональних порушень велику роль відіграють психогетативні розлади.
1. Тривога. Виявляється відчуттям внутрішньої напруги, дратівливістю, хвилюваннями, невиправданими та безпідставними очікуваннями негативних подій. Іноді може виявлятися вираженим страхом до розвитку панічної атаки.
2. Депресія. Проявляється зниженням загального фону настрою, зниженням активності, як психічної, і фізичної, втратою здатності отримувати задоволення від життя. До додаткових проявів можна віднести зміну апетиту, порушення сну, негативні думки до суїцидальних.
3. Іпохондричний розлад. Стан, при якому пацієнт активно шукає у себе «приховане» «неочевидне» захворювання, проходить численні обстеження, іноді маніпулює лікарями та близькими, у деяких випадках наполягає на проведенні медичних маніпуляцій аж до оперативних втручань.
І це все негативно впливає на шлунок.